BLUE CIMBAL

pop-rock cimbál

Zpěvák a cimbalista Roman Veverka představuje svůj Modrý cimbál – první elektrifikovaný cimbál jako osobitě hraný a snímaný nástroj v široké plejádě písní. Díky zvonivému a barvitému zvuku originálního nástroje uslyšíte v naprosto jedinečné podobě především písně velkých světových jmen jako jsou U2, Pink Floyd, Sting, Beatles, Elton John a mnoha dalších, ale také písně středověké a historické, známé i neznámé lidové písně a v neposlední řadě také tvorbu vlastní.

Nová deska Will you let my heart…

Vychází 13. prosince 2021.

Předobjednat si ho můžete zde.

V současnosti si Modrý cimbál můžete poslechnout v několika koncertních provedeních:

Blue Cimbal

Modrý Cimbál v pop-rockové kapele nahradil kytary a ve zcela novém zvuku elektrifikovaného cimbálu a tepající rytmiky tak na publikum dýchá neklidný duch novodobých autorských počinů jmen jako jsou U2, Pink Floyd, Sting a mnoha dalších, tak jako kouzelná atmosféra a mystika lidových písní Moravy, Slovenska, Polska a písní historických i inspirovaných skladeb z vlastní tvůrčí dílny.

Blue Romantic Cimbal

Cimbál je představen jako jedinečný doprovodný nástroj, jehož zvuk ve spojení s naléhavostí hlasu působí intenzivní niterný dotyk. Způsob doprovodu se dá přirovnat k hraní na piano, ale nezaměnitelný zvuk cimbálu je daleko otevřenější, zvonivější a plný alikvotního spektra akordů, navíc umocněný působivými elektronickými efekty, který z druhé strany přibližuje Modrý Cimbál téměř mocnosti zvuku varhan.

Ples s Modrým cimbálem

BLUE CIMBAL ve spolupráci s DJ Martinem Machem vám připraví celovečerní plesovou zábavu plnou dramaturgických zvratů, rytmů vhodných pro všechny věkové kategorie a pestré směsky tanečních stylů tak, aby si na své přišlo i nejnáročnější publikum.

Bára Basiková & Blue Cimbal

Kombinace elektrifikovaného cimbálu a jednoho z nejkrásnějších ženských českých hlasů zaručuje neopakovatelný zážitek. Více o projektu zde.

Stáhnout PRESS KIT