English  Czech
Solis art

Okudžava v míru

profil / video / galerie / kontakt

"Okudžava v míru" je mezinárodní koncertní projekt ke 20. výročí úmrtí slavného ruského básníka, kterého se účastní písničkáři třech zemí - Polska, ČR a Ruska. V programu zazní většina Okudžavový slavných balad, ale i písně neznámé a to ve třech rodných jazycích zůčastněných bardů. 

Zhruba 90. minutový koncert může být doplněn premiérovou projekcí nového filmu J.Vondráka - OKUDŽAVA V MÍRU. 

​Bulat Okudžava byl postavou, která vždy stavěla principy lidskosti, rozumu, citu a obyčejné lásky mezi lidmi nad velké ideje. Silou svých písní spojoval národy a pomáhal k porozumění.​


Jiří Vondrák měl jako jediný český, a jeden z mála světových dokumentaristů tu čest, setkat se s Bulatem Okudžavou osobně a natočit s ním řadu nedocenitelných archivních materiálů. Může tak citovat a osobně vzpomínat na toho velkého malého člověka a předávat tak publiku neopakovatelný zážitek. 

Se svými přáteli, Tolkem Murackim z Polska a Alexeyem Kudryavstevem z Moskvy společně vzdávají trojjazyčně hold mistru slova i písně, Bulatu Okudžavovi a jeho odkazu humanity, pacifismu a obyčejného, slušného lidství ve světě.

Antoni Muracki 

Polský písničkář, překladatel a básník, autor mnoha desítek písní, které vyšly na mnoha CD i v samostatném knižním sborníku. Přeložil několik desítek písní Jaromíra Nohavici a jako vydavatel a producent natočil i několik CD a DVD s Nohavicovými písněmi a pomohl tak Nohavicovi k jeho obrovské popularitě v Polsku. Tolek Muracki vystupuje v mnoha zemích Evropy. V současnosti patří k nejpopulárnějším polským bardům.

Alexej Kudrjavcev

Moskevský písničkář, překladatel (přeložil do ruštiny knihu J.Vondráka "Okudžava - poslední koncert" a hru "Zabte Vysockého"). Je členem svazu spisovatelů Ruska. Je autorem mnoha písní, které vyšly na několika CD jak v Rusku, tak v ČR. Nezanedbatelné jsou jeho verze písní Vladimira Vysockého, či dalších klasiků ruské bardské písně.

Jiří Vondrák
Brněnský spisovatel, písničkář, skladatel, básník, režisér a v neposlední řadě jeden z nejvýznamnějších českých filmových dokumentaristů (je autorem cyklů BackBeat, Básníci Evropy, a stovky dalších nejen hudebních dokumentů). 
Díky osobnímu přátelství s Bulatem Okudžavou je jeho přednes písní ve vlastních překladech unikátním zážitkem naplněným skutečným prožitkem. 


V rámci českého turné můžeme nabídnout tyto termíny: 26., 27., 29. a 30. 8. 2018
UMĚLCI
Artists
PRODUKCE
E-SHOP
© 2009 HM management - umělecká agentura | Indeart