English  Czech
Solis art

KORAJUNGLEJAZZ

profil / video / galerie / kontakt

http://www.korajunglejazz.cz/

Skupina Korajunglejazz ve svých skladbách mísí prvky hudby africké tradice a současné world music. Melodie západoafrické harfy kory spolu s kytarou uvádí posluchače do klidu a rozjímání, ale také hravě rozvíjí jejich fantazii.
První koncert Korajunglejazz se uskutečnil na podzim roku 2012 v Brně. 
Od té doby kapela vydala tři alba (Kauri, Nimba a Faraje) a odehrála celou řadu úspěšných koncertů v ČR, ale také v zahraničí (Francie, Španělsko, Švýcarsko a Itálie).


Jiří Bouda (1986)

Hudební lektor a hráč na řadu melodických a perkusních nástrojů. V letech 2001-2014 byl členem několika hudebních uskupení a podílel se na množství hudebních projektů (Tubabu, Shivanam, Tshjamm...) Na koru se učil u mistrů v západoafrické Guineji a poté v Anglii a Francii. Mezi jeho učitele rytmu a melodie patří Epina Bagoura, Djakali Kone, Famadou Konate, Mohamed Bangoura, Adam Dougty a další. V současné době hudbu skládá, učí děti i dospělé, koncertuje s kapelou Korajunglejazz a podílí se na řadě hudebních projektů Denbaya.

Pavel Šmíd (1989)

Kytarista a perkusionista. Hudbě se začal věnovat v roce 2004, kdy v Hradci Králové spoluzaložil svoji první kapelu. Současně se zajímá o kytaru a o západoafrické rytmy. Jako bubeník působil v kapelách Yaye Oye Afrika, Bande Fan a Tubabu a jako kytarista v kapelách Baharat a Háro. Od roku 2008 žije v Brně, kde se věnuje autorským projektům Fried Ace a Korajunglejazz, je členem kapel Benny-Q, a Eva and the Hurricanes, bubnuje ke kurzům západoafrického tance a doprovází projekty Denbaya.

UMĚLCI
Artists
PRODUKCE
E-SHOP
© 2009 HM management - umělecká agentura | Indeart