English  Czech
Solis art

BANDA

profil / video / galerie / kontakt

progresivní world music  / www.banda.sk

 

BANDA právě 20. května 2014 pokřtila své druhé řadové album HraBanda a je to velká krása. 

http://kultura.sme.sk/c/7207955/nadreli-sa-ako-kone-no-naozaj-im-z-toho-vyletel-motyl.html


Vychází z důvěrného a odborného poznání autentických slovenských kořenů, pričemž se inspirují nejrůznějšími hudebními žánry, a také folklórem jiných národů. Jejich hudba proudí ve strhujících aranžích podpořena virtuozní technikou.

 

Hrají výhradně na akustické nástroje nejrůznější provenience. Využívají bohaté vokály s respektem k tradici a lokálním osobitostem. To vše v naprosto originálním pojetí, na osobité komunikativní vlně plné temperamentu a ocenění hodných detailů. Dceřiný projekt Banda roots. Kapela (dříve ľudová hudba Samka Smetanu) se kromě hlubšího zájmu o tradiční hudbu z různých slovenských regionů zabývá i prezentací a výukou tradičních tanců.


Nahrávky z koncertů Bandy jsou zařazeny do nabídky European Broadcasting Union. Banda se podílela na vzniku filmu "Tanec medzi črepinami" režiséra Marka Ťapáka. Vystupovali na mezinárodních festivalech a akcích jako je Pohoda Trenčín, Lodenica Piešťany, NAY tanečný dom, Junifest, Mánesovo divadlo Praha, série koncertů v norském Trondheimu, nebo na prestižním festivale worldmusic v Rudolstadtě v Německu, Slavfestě v Londýně nebo Folklových prázdninách v Náměšti nad Oslavou.


Na počátku roku 2011 vydává Banda novou desku z názvem „Banda jedna“.

 

  • Samo Smetana / housle, mandolína, bouzouki, tamburína, zpěv
  • Alžbeta Lukáčová / cimbál, heligónka, perkuse, zpěv
  • Eva Brunovská / zpěv, klávesy 
  • Ivan Hanula / viola, mandolína, bouzouki, zpěv
  • Peter Obuch / kontrabas, zpěv
  • Igor Ajdži Sabo / bicí nástroje, perkuse, zpěv  

UMĚLCI
Artists
PRODUKCE
E-SHOP
© 2009 HM management - umělecká agentura | Indeart